Karczowanie aronii

Aronia jest krzewem, który zyskuje coraz większą popularność w polskich ogrodach. Ciągle najczęściej można ją spotkać rosnącą dziko, w lasach i na skrajach łąk, ale coraz częściej jest sadzona w ogrodach jako roślina ozdobna. Jest to związane nie tylko z tym, że aronia jest rośliną owocową, ale także ozdobną (w maju kwitnie na biało, a jesienią liście zmieniają kolor na czerwony). Karczowanie aronii jest na pewno dużo mniej pracochłonne niż karczowanie drzew. W tym przypadku bryła korzeniowa jest słabiej rozwinięta, więc wymaga mniej zaangażowania. Aby skutecznie zająć się karczowaniem aronii wystarczy dookoła krzewu, w odległości od 30 do 40 centymetrów wykopać odpowiednio głęboki rów, tak aby przeciąć wszystkie korzenie. Powinien być on systematycznie pogłębiany do momentu, aż krzew będzie można podważyć i wyrwać z korzeniami. Tak więc karczowanie aronii jest zabiegiem dużo łatwiejszym do wykonania niż karczowania drzew.

Karczowanie malin

Maliny są jedynymi z najpopularniejszych krzewów sadzonych w naszych ogrodach i jednocześnie jedynymi z najsmaczniejszych owoców. Jednak maliny są również takimi krzewami, których trudno się pozbyć, ponieważ bardzo szybko odrastają z korzeni. Jeżeli ktoś chce je całkowici usunąć z działki konieczne będzie karczowanie malin. Tylko usunięcie całych krzewów wraz z korzeniami przynosi oczekiwane rezultaty. Wszystkich zainteresowanych ofertą jaką jest karczowanie malin zapraszamy do kontaktu.

Karczowanie porzeczki

Karczowanie porzeczki, podobnie jak malin i aronii jest czynnością stosunkowo łatwą. Wystarczy jedynie dokładnie obkopać krzew w odległości około 40 centymetrów, tak aby dokładnie poprzecinać wszystkie korzenie, tak aby porzeczkę można było łatwo podsadzić i wyrwać wraz ze wszystkimi korzeniami. Zainteresowanych ofertą jaką jest karczowanie porzeczki zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem, dzięki czemu usługi związane z wycinką i karczowaniem wykonujemy szybko i profesjonalnie.

Wszystkich Klientów zainteresowanych ofertą jaką jest karczowanie porzeczki, malin, aronii oraz innych drzew i krzewów zapraszamy do kontaktu.